Warsztaty BDK – Elektrosluch

data wpisu: 25.04.2017

Biuro Dźwięku Katowice zaprasza na warsztaty pt. „Elektrosluch” .

Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję samodzielnie zbudować urządzenie do nasłuchu pola elektromagnetycznego Elektrosluch Mini City i wraz z jego twórcą Jonášem Gruską wyruszyć w miasto na poszukiwania niesłyszanych dotąd dźwięków.

Jonáš urodził się w Czechosłowacji, studiował na Instytucie Sonologii w Hadze i na Akademii Muzycznej w Krakowie. Jego głównym polem zainteresować są chaotyczne rytmy, psychoakustyczne właściwości dźwięku i nagrania terenowe (field recording). Stworzył wiele dźwiękowych instalacji site-specific bazujących na pryncypiach rezonansu akustycznego materiałów i przestrzeni. Prowadził warsztaty z zakresu udźwiękawiania, nagrań terenowych, nasłuchu elektromagnetycznego i programowania dźwięku. Swoje prace wykonywał I wystawiał w na wielu eksperymentalnych festiwalach m.in. Kraak (BE), Unsound (PL), Norberg (SE), Sonic Experiments @ ZKM (DE), Audio Art (PL), Borealis (NO), Next (SK). W 2009 roku założył
publikujący eksperymentalną sztukę i muzykę label LOM. Od 2013 organizuje ZVUK – plenerowy festiwal
muzyki eksperymentalnej.

Rekrutacja na warsztaty zakończyła się 27 kwietnia o godz. 23:59

 

Termin: 13-14.05.2017 r. 10:00-18:00
Prowadzący: Jonáš Gruska, Piotr Ceglarek
Miejsce: Katowice Miasto Ogrodów, Plac Sejmu Śląskiego 2, Katowice, Sala nr 204 (II p.) – Biuro Dźwięku.

UWAGA 1:

Udział w warsztatach jest bezpłatny, jednak zestaw do samodzielnego zmontowania własnego urządzenia Elektosluch Minicity można zakupić w specjalnej cenie 15 euro (płatne gotówką w walucie euro w trakcie warsztatów).

Organizatorzy i prowadzący udostępnią również zestaw gotowych urządzeń dla uczestników, którzy nie będą chcieli zakupić KITu. Zakup nie jest konieczny do wzięcia udziału w Warsztatach.

UWAGA 2:

Do budowy urządzenia nie jest wymagane doświadczenie z lutowaniem i budową elektroniki. Zestaw nie jest skomplikowany, a warsztaty zaczną się od krótkiego „kursu” lutowania.

Zapraszamy!