KSAF 2016 MUZYKA: Popołudniowy plener dźwiękowy #3 Burnt Friedman + C&D, Duy Gebord, High Fall

data wpisu: 11.06.2016

Biuro Dźwięku Soundsystem ponownie wyrusza w miasto, aby otworzyć 6. edycję Katowice Street Art Festival. Park Bogucki w niedzielne popołudnie wypełni fuzja techno, dub, jazz i world music za sprawą dwugodzinnego, wielokanałowego koncertu niekwestionowanej legendy elektroniki – BURNTA FRIEDMANA, który dosłownie „zagra” na amplifikowanej muszli koncertowej! Towarzyszyć mu będą dwa live sety eksperymentalnej elektroniki, które zaprezentują pochodzący ze Śląska DUY GEBORD i HIGH FALL oraz kwadrofoniczna improwizacja przygotowana przez duet kuratorów Biuro Dźwięku Katowice – CEGLAREK & DYBAŁA.

TT:
14:00 Ceglarek & Dybała
15:00 Burnt Friedman
17:00 Duy Gebord
18:00 High Fall

WSTĘP WOLNY!

 

BURNT FRIEDMAN
jest
od lat jednym z najbardziej docenianych niemieckich twórców elektroniki z prawie czterdziestoletnim doświadczeniem. Urodził się w 1965 w Coburgu, od 2009 mieszka w Berlinie. Muzyką zaczął intensywnie zajmować się pod koniec lat 80-tych będąc jeszcze studentem sztuk pięknych w Kassel. W 1979, gdy rozpoczął studia podyplomowe na Akademii Sztuki Mediów w Kolonii regularnie publikował już własne produkcje. Rozpoznanie na Kolońskiej scenie muzyki elektronicznej zawdzięcza głównie swoim pierwszym występom na żywo.
W latach 90-tych Burnt rozwijał się tworząc uznane projekty i kolaboracje z Jaki Liebezeit, Hayden Chisholm, Root70, Atom™ – jako połowa duetu Flanger, Tim Motzer, Steve Jansen and David Sylvian (jako Nine Horses). W 2000 roku powołał do życia własną wytwórnię Nonplace, która w katalogu posiada aktualnie 42 wydawnictwa. Tworząc w tym czasie solo jako Burnt Friedman zwalczał uprzedzenia dotyczące autentyczności muzyki zaprogramowanej komputerowo.
Jego koncertowo-studyjna współpraca z Jaki Lebezeitem (byłym perkusistą legendarnej grupy CAN) licząca już prawie 15 lat, doprowadziła do wypracowania pionierskiej formy muzyki elektro-akustycznej. Warsztat i wypracowany, uniwersalny język muzyczny pozwolił im świadomie zdystansować się od tradycji muzyki zachodnioeuropejskiej i anglo-amerykańskiej.
www.burntfriedman.com

Duet Burnt Friedman & Jaki Lebezeit odwiedził już Katowice dwukrotnie.
W 2004 roku (JazzClub Hiponza) w formacji: Burnt Friedman & Nu Dub Players, featuring Jaki Liebezeit
oraz w 2013 roku w ramach Katowice JazzArt Festival. Natomiast Flanger zagrał w Katowickiej Hipnozie we wrześniu 2005.

DUY GEBORD
to jednoosobowy projekt muzyczny z pogranicza eksperymentalnej elektroniki, idm, techno, industrial, noise, acid, ambient, minimal, glitch. eksplorujący analogowe i cyfrowe techniki kompozytorskie, podczas koncertów ewokujący dźwięki gęste i rytmiczne. projekt skupia się na aspekcie narracyjnym elektronicznej muzyki instrumentalnej. Występował m.in. na Brutażu, Canti Illuminati, Cocarcie, Sonic Phenomena, Strefie Monotype oraz na Festiwalu Unsound. Do tej pory wydał: Mangrove (wounded knife, 2014), Kelp (pawlacz perski, 2014), Kildew (bdta, 2014) i Qualm (audile snow, 2015). Współprowadzi mini label Audile Snow.
www.duygebord.bandcamp.com
www.audilesnow.bandcamp.com

HIGH FALL
to projekt autorstwa Wawrzyńca Wróblewskiego, artysty wizualnego, absolwenta Warszawskiej ASP, producenta muzycznego i od niedawna założyciela mikro labelu Sinesia promującego niezależna muzykę elektroniczną ze Śląska. Zadebiutował w zeszłym roku albumem „^” pod szyldem wytwórni Audile Snow, a w tym roku wydałj uż drugi mini album „default landscapes” w Sinesii. Od tego czasu regularnie koncertuje i organizuje eventy w regionie. Jego twórczość to głównie melodyjne surowe tła oraz minimalistyczne krajobrazy w większości inspirowane muzyką filmową. Z pozoru ambientowe i niekiedy improwizowane utwory często przeradzają się w bardzo rytmiczne i wyraziste kompozycje osylujące wokół stylistyki techno i trance.
www.soundcloud.com/high_fall

CEGLAREK & DYBAŁA
czyli Piotr Ceglarek i Jan Dybała. Śląscy twórcy multimedialni, absolwenci Katowickiej Akademii Sztuk Pięknych. Łączy ich zamiłowanie do eksperymentów w dziedzinie syntezy dźwięku i obrazu. Od 2007 roku wraz z Ronnie Deelenem współtworzyli m.in. audiowizualne 8-bitowe trio RGBoy oraz retro-syntezatorowy projekt Teleport Katowice. Na początku 2014 roku wraz z ZuzannąWaltoś w ramach dzialności Instytucji Kultury Katowice Miasto Ogrodów powołali do życia projekt Biuro Dźwięku Katowice – integrujący lokalnych twórców muzyki elektronicznej w ramach otwartych sesji, warsztatów i koncertów. Duet Ceglarek & Dybała generuje na żywo otwarte kompozycje na syntezatorach modularnych z pogranicza eksperymentalnej elektroniki, techno i dub’u.
www.soundcloud.com/ceglarek_dybala

Biuro Dźwięku Soundsystem
to mobilna jednostka nagłośnieniowa zaprojektowana na potrzeby kameralnych koncertów i kwadrofonicznych eksperymentów dźwiękowych. W ramach Soundsystemu, lokalni artyści oraz goście specjalni koncertują w niecodziennych i zapomnianych zakątkach Katowic, zapraszając słuchaczy do eksploracji miasta. Pierwszym reaktywowanym obiektem 16 maja 2015 r. był a muszla koncertowa w Parku Boguckim, gdzie m.in. zagrał m.in.ROBERT LIPPOK (współzałożyciel legendarnego zespołu To Rococo Rot.

Wydarzenie przygotowane przez Biuro Dźwięku Katowice.
Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Organizator: Katowice Miasto Ogrodów