Mikrorezydencja BDK #5 – Mikołaj i Piotr Tkacz

data wpisu: 07.04.2017

Tegoroczny cykl Mikrorezydencji BDK rozpoczynamy ze zdwojoną mocą, czyli za sprawą połączonych sił braci Tkacz (Piotr Tkacz & Mikołaj Tkacz). Spodziewajcie się niespodziewanego!

Koncert podsumowania Mikrorezydencji odbędzie się 7 kwietnia 2017 r. o godz. 20.00 w Sali grudniowej (211) na I p.
Katowice Miasto Ogrodów Instytucji Kultury im. Krystyny Bochenek,

Wstęp wolny

Piotr Tkacz (ur. 1985) – improwizator, organizator, DJ. Publikował między innymi w „Czasie kultury”, „Glissando”, „2+3D”, „Dwutygodniku”, „Fragile”, „Jazz Forum”, „M|I”. Prowadzi audycję „Zasypywanie kanonu” w Radiu Afera. Zaangażowany w takie inicjatywy jak cykl „za duszno”, festiwal muzyki improwizowanej „FRIV”, „Warsztat dźwięków”, „Nasłuch aktywny/pasywny”.
Współtworzy zespoły: Kurort, Radioda, Revue svazu českých architektů, Stupor, Tkacze, Lata, Sumpf. Nagrywał także z Alice Hui-Sheng Chang, Seijim Morimoto, Hermanem Müntzingiem i Pascalem Battusem. Interesują go partytury otwarte (tekstowe i graficzne) zarówno od strony teoretycznej, jak i praktycznej.
Występował m.in. na festiwalu Malta, Ostrava New Music Days, Animator, Musica Electronica Nova. Dawał gościnne wykłady w Narodowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie, na FAMU w Pradze i w toruńskim Kulturhauz.
Udziela się także jako DJ, obecnie w dwóch wcieleniach: DJ 2 Lewe Ręce i DJ Viagem ao Fim da Noite.

piotrtkacz.tumblr.com/
zaduszno.wordpress.com
zasypywaniekanonu.wordpress.com
https://www.mixcloud.com/dj2lewerece
https://www.mixcloud.com/DJViagemaoFimdaNoite


Mikołaj Tkacz aka WSZYSTKO – rocznik 1991, poznaniak, rysownik komiksowy, wideoartysta, beatmaker-improwizator. W gimnazjum zaczął robić podkłady do swojego rapowania, by po latach zorientować się, że nie miały one nic wspólnego z hip-hopem. Dobre bity zaczął robić na studiach, kiedy pojął co to samplowanie, w którym się zatracił. Efektem tego była lawina projektów (m.in. Herr Rubin, ≤≤bumro≥≥, ETERNAL WOLF, sleepin’), które eksplorowały możliwości samplowania oraz zabawy z rytmem i estetyką. W wyniku tego wszystkiego powstało nomen omen WSZYSTKO – projekt, w którym może wydarzyć się wszystko ze świata Mikołaja Tkacza. Oprócz tworzenia muzyki zajmuje się jej wydawaniem – współprowadzi label kasetowy -Super- z muzyką konceptualną i eksperymentalną (www.facebook.com/superlabel ) oraz swój autorski label Clipart Poesies, w którym opublikował płyty ≤≤bumro≥≥ i ETERNAL WOLF. Na codzień zajmuje się naprawdę nieśmiesznymi rysunkami (www.facebook.com/MAZOL.i.MT ) i wraz ze swoją grupą komiksową Maszin wydaje serię bezprecedensowych albumów komiksowych (takich jak jego komiks „Przygody Nikogo”). Oprócz tego tworzy prace nagradzane na festiwalach wideo-artu, m.in. „Rysunki, które zrobiłem w manii” ( http://vimeo.com/42923045 ).

https://soundcloud.com/wszystko-all
http://soundcloud.com/tv-ost
http://soundcloud.com/eternal-wolf
http://bumro.tumblr.com/
http://www.mixcloud.com/MIKSON/slept-parts-12/