Mikrorezydencja BDK #4 – Fischerle

data wpisu: 01.12.2016

Bardzo miło nam ogłosić wizytę Matusza Wysockiego aka. Fischerle, która zamknie tegoroczny cykl Mikrorezydencji* Biura Dźwięku Katowice. Wspominamy jego „stereofoniczne” występy w ramach katowickich imprez: ElektroKlub oraz Carbon Continent Stage na Festiwal Tauron Nowa Muzykai już nie możemy się doczekać efektów jego pracy na naszym systemie kwadrofonicznym!

Mateusz Wysocki (Fischerle)
Urodzony w Białymstoku w 1985 roku. Żyje i pracuje w Warszawie. Zajmuje się muzyką elektroakustyczną, preparowanym field-recordingiem, słuchowiskami poświęconymi m.in. mniejszościom etnicznym, dub techno i instrumentalnym hip-hopem.
Publikował w MonotypeRec, Further Records, Minicromusic, Resopal Schallware, Farbwechsel, Crónica, Astral Spirits, BDTA, Where To Now?, Wounded Knife, Czaszka Records, Chemical Tapes, U-Cover. Regularnie współpracuje z Lechem Nienartowiczem (Porcje Rosołowe), Michałem Wolskim (Mech), Łukaszem Kacperczykiem (Bouchons d’Oreilles) i Robertem Skrzyńskim. Razem z Lechem Nienartowiczem prowadzi kasetowy label Pawlacz Perski. Jest również autorem książki dla dzieci pt. „Skrytki”, do której ilustracje wykonała Agata Królak.

 

„Mikrorezydencjie” artystyczne Biura Dźwięku Katowice
to zainicjowany w 2016 roku cykl pięciodniowych wizyt studyjnych, podczas których zaproszony artysta przygotowuje specjalny koncert/słuchowisko w kwadrofonicznym systemie nagłośnieniowym. Dotychczas odwiedzili nas Robert Skrzyński (Micromelancolié), Tomek Mirt i Lubomir Grzelak (Lutto Lento).

 

Koncert podsumowania odbędzie się 3 grudnia 2016 r. o godz. 20.00
Katowice Miasto Ogrodów Instytucji Kultury im. Krystyny Bochenek, Sala grudniowa (211)
Wstęp wolny
Zapraszamy!