Mikrorezydencja BDK #22: Krajobrazy

data wpisu: 21.09.2023

* Krajobraz jest systemem dynamicznym, ma swoją historię i podlega zmianom sezonowym. Jego sposób funkcjonowania uzależniony jest od części składowych oraz powiązań między nimi

** 𝓚𝓻𝓪𝓳𝓸𝓫𝓻𝓪𝔃𝔂 to projekt dźwiękowy Adriana Kolarczyka (Aheloy!) i Bartka Barana (JamaszkaFT) oraz cykl realizowanych przez nich wydarzeń plenerowych w zielonych przestrzeniach Krakowa. Ideą Krajobrazów było promowanie muzyki ambient, muzyki relaksacyjnej, new age, jazzu i gatunków pokrewnych, ale wszystkie działania przyczyniły się również do powstania i wydania albumu. Premiera miała miejsce w Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu 27 lipca 2023 r.

W ramach 22. Mikorezydencji BDK, Adrian i Bartek przy pomocy systemu BDK v2 poddadzą Krajobrazy wielowymiarowej ewolucji 👀👂🏻🌍

Na wydarzenie podsumowania 22. Mikrorezydencji BDK
zapraszamy Was: 13 października 2023 r. o godz. 19:00
Katowice, Plac Sejmu Śląskiego 2
II p. Studio BDK
Wstęp wolny!

ADRIAN KOLARCZYK – artysta wizualny i muzyk urodzony w 1990 w
Skawinie. Absolwent Filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz Intermediów na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Tworzy instalacje dźwiękowe, projekty site-specific, rzeźby, filmy wideo oraz fotografie. Inspiruje się stylistyką mockumentalną, często sięga po motywy przypominające dekoracje filmowe lub bazuje na zasłyszanych historiach, wpisując je w kontekst filmu albo sztuki, przez co jego realizacje często nabierają dowcipnego charakteru. Interesuje się różnego rodzaju archiwami, katalogami oraz kolekcjami przedmiotów. Brał udział w licznych wystawach w kraju i za granicą oraz w publikacjach artystycznych. Laureat Biennale Sztuki Młodych Rybie Oko w 2015 roku, stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w roku 2016, nagrodzony w konkursie Talenty Trójki 2016. Pod pseudonimem Aheloy! nagrywa utwory oparte na motoryce znanej z gatunków house i techno, jednak przekłada je na oniryczny świat sampli, szmerów i interesujących brzmieniowo faktur, gdzie „klubowy” rytm jest jedynie subtelną wskazówką.

BARTŁOMIEJ BARAN – producent muzyczny, grafik, autor projektu
„jamaszkaFT”, urodzony w 1988 roku w Kielcach. Ekspresjonistyczne
podejście w muzyce łączy z bieżącymi fascynacjami związanymi z
techniką, historią, tekstami kultury i interpretowaną na własny sposób naturą. Obsesyjnie poszukuje nowych źródeł dźwięku, interesujących tembrów i faktur, których następnie używa w strukturach muzyki tanecznej, nigdy nie poświęcając się żadnemu gatunkowi. Podobne podejście stosuje w działaniach wizualnych. Kolekcjoner syntezatorów, maszyn perkusyjnych, grooveboxów, efektów i retro komputerów. Przez lata aktywny na krakowskiej scenie muzycznej, był też częścią owocnych kooperacji, takich jak Sentel i Unitrax. Przyniosły one szereg winylowych wydawnictw, które spotkały się z entuzjastycznym odbiorem wśród światowej prasy muzycznej i DJs. Od 2010 roku występował w wielu miejscach w Europie, od małych klubów po wielkie festiwale jak CTM, Nachtdigital, Unsound czy Tauron Nowa Muzyka. W 2021 roku został ogłoszony Spotlight Artist przez radio BBC 6. Jego ostatnie solowe wydawnictwo to płyta “Untitled” z 2021 roku dla warszawskiego labelu Dom Trojga. Jest entuzjastą i kolekcjonerem kaset z muzyką medytacyjną, relaksacyjną, religijną, new age oraz field recording.

FB: https://www.facebook.com/cyklKRAJOBRAZY
BC: https://krajobrazy.bandcamp.com/album/krajobrazy
IG: https://www.instagram.com/aarrddkk
https://www.instagram.com/jamaszka_ft