Magisterelektronik – warsztaty

data wpisu: 29.11.2022

Magisterelektronik – podstawy elektroniki, eksperymenty z zakresu hardware-hacking i tworzenia interaktywnych układów generujących.

Biuro Dźwięku Katowice we współpracy z ASP w Katowicach zaprasza na eksperymenty z elektroniką. Podczas warsztatów uczestnicy poznają podstawowe komponenty elektroniczne i zasady przetwarzania napięć elektrycznych. Nauczą się lutować, odczytywać schematy i przekładać je na płytki prototypowe. Będą mieli okazję zbudować własne, prymitywne instrumenty elektro-akustyczne z wykorzystaniem prostych układów scalonych i paneli słonecznych. Spróbują szczęścia w cirucit-bendingu (eksperymentalnym modyfikowaniu instrumentów elektronicznych). Poznają zastosowanie powszechnie stosowanych mikrokontrolerów używanych w projektach łączących software i hardware. Nie pominiemy również instruktażu budowania własnych kabli i prawidłowego ich zwijania!

Mamy pięć miejsc otwartych dla każdego.
Przeczytaj i wypełnij formularz zapisowy (do 2 grudnia).
https://forms.gle/1NH9YXDm3HNHtkwh7

info:
WARSZTATY 6–9 grudnia
prowadzący: Piotr Ceglarek, Jan Dybała
miejsce: ASP w Katowicach, ul. Raciborska 50
godziny: 8:50–17:10 x 4 dni (godziny obejmują godziny kontaktowe i pracę własną studentów)
Warsztaty na ASP realizowane są w ramach programu studiów magisterskich dla studentów kierunków projektowanie graficzne i wzornictwo 1 i 2 rok (limit 10 osób)
Miejsca dodatkowe proponowane przez Biuro Dźwięku – za pośrednictwem formularza online. (limit 5 osób).

Organizatorzy: Biuro Dźwięku Katowice, Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach
Partner: Fundacja Soundscape