Koncert audiowizualny: Robert Curgenven & Kat McDowall: SPECTRES

data wpisu: 26.09.2022

Przy okazji Katowickiej Nocy Galerii zapraszamy  30 września 2022 r. na dwa wydarzenia: koncert audiowizualny SPECTRES Roberta Curgenven & Kat McDowall oraz spektakl dźwiękowy L=10

Projekt SPECTRES to koncert audiowizualny i prezentacja kompozycji nagrań zarejestrowanych w postkomunistycznych polskich przestrzeniach i obiektach architektonicznych (m.in.Katowice Miasto Ogrodów).

Robert Curgenven – urodzony w Australii artysta dźwiękowy znany z autorskich albumów i instalacji dźwiękowych. Specjalizuje się w koncertach poświęconych przestrzeniom architektonicznym. Jego prace kładą nacisk na fizyczność, ucieleśnioną reakcję na dźwięk i jego zgodność z lokalizacją, powietrzem, pogodą i architekturą. Artysta eksperymentuje z fizycznym wymiarem dźwięku, badając nie tylko wpływ dźwięku na ciało, ale też na postrzeganie przestrzeni i upływu czasu. Curgenven wyprodukował prace dźwiękowe i instalacje dla Galerii Narodowej Australii, Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie, Muzeum Narodowego w Krakowie, Palazzo Grassi w Wenecji, Transmediale w Berlinie oraz australijskiego Narodowego Archiwum Filmu i Dźwięku. Występował na żywo między innymi na festiwalach Sydney Festival (Sydney Town Hall), Maerzmusik (Kraftwerk Berlin), TodaysArt (Haga), Sonic Acts (Amsterdam), Ultrahang (Budapeszt), Gamma (Petersburg), Cork Midsummer. Został także zaproszony do współpracy z platformą SHAPE (Sound, Heterogenic Art and Performance in Europe) w 2019 roku.

Kathleen McDowall – artystka, której prace w takiej samej mierze obejmują abstrakcję i obiekty fizyczne, będące dowodem indywidualnego języka. Występowała solo w ramach Performance Art Oslo oraz rezydencji w Forte Marghera (Wenecja), Oxford Art Factory (Sydney). W 2019 roku współpracowała z Robertem Curgenvenem przy projekcie dźwiękowo-świetlnym AGENESIS, prezentowanym między innymi na festiwalach Insomnia (Tromsø), UHFest (Budapeszt), Gamma (Petersburg), OSA (Sopot).

Miejsce: Biuro Dźwięku Katowice, II p. KMO
Wstęp wolny!