KLUB BDK #0

data wpisu: 11.03.2024

BDK It sounds since 2014

16 marca zapraszamy na 12- godzinny maraton dzwiękowy z udziałem znanych i lubianych artystów związanych z BDK oraz gościa specjalnego AKIRAM EN.

Czas operacyjny: godz. 14 – 02:00

Wydarzenie będzie miało dwie odsłony: pierwsza popołudniowa, w atmosferze ambientowo – dubowego relaksu, stopniowo, w miarę upływu czasu będzie ewoluować w kierunku energetycznego klubowego grania.

Udział wezmą: AKIRAM EN, Brickman, Aheloy, AARPS oraz Janurz

AKIRAM EN:  odkąd rozpoczął karierę DJ-ską w połowie lat 90-tych, na stałe zagościł na japońskiej scenie undergroundowej. Jego sety taneczne obejmują zarówno left-field techno, jak i awangardę, a jego głębokie sety do słuchania inspirowane są mało znanymi dźwiękami. Styl Akiry przywołuje miejsce, w którym słuchacze mogą głęboko doświadczyć i dostrzec jego muzykę. Zdobył sławę dzięki występom na wiodących japońskich festiwalach „rural” i imprezach techno, w tym „Future Terror” i „MNML SSG”. Jego wkład w undergroundową scenę muzyczną w Japonii to coś więcej niż tylko bycie DJ-em. Organizuje niesławną cotygodniową imprezę „ideala” z głębokim słuchaniem w Forestlimit (centrum tokijskiej sceny muzyki eksperymentalnej), a także jest DJ-em-rezydentem imprezy „SCI-FI” w SHeLTeR, wysoko cenionym audiofilskim miejscu na obrzeżach Tokio.
https://ra.co/dj/akiramen/biography

BRICKMAN: to djskie wcielenie Piotra Ceglarka, artysty audiowizualnego, kuratora i współzałożyciela BDK. W jego ofercie znajdziecie m.in. muzykę wypoczynkową dla strudzonych murarzy, pejzaże dźwiękowe dla fikcyjnych postaci oraz horyzontalne klubówki. Wystepował na Unsound, Sanatorium Dźwięku, Ars Independent, Fonomo, Mózg Festival, Sonic-Fiction, Nachtdigital, Canti Spazializzati, Festiwal Wydźwięki / Resonances, Poolloop Festival, JazzArt Festival, Festiwal Prawykonań, NURT ≈ Przedwiośnie, Elektroklub.
Pozostałe wcielenia: RGBoy, Teleport Katowice, Pollux, MTV:Modulartelevision, Ceglarek&Dybała, Ceglarek
soundcloud.com/piotr-ceglarek
towar-b.bandcamp.com/album/c1
soundcloud.com/biurodzwieku/sets/ceglarek-dyba-a-live

AHELOY! od 2014 artysta wizualny Adrian Kolarczyk tworzy szeroki wachlarz produkcji – od ambientu do utworów klubowych. Swoją twórczość prezentował do tej pory w wydawnictwach dla wytwórni Super (2017, „IF”) i Transatlantyk (2019, „Muzyka dla nikogo”) i winylowej EP dla Club In Theory („Theory002, 2021). Na początku 2024 roku ukaże się jego album „deep in the big blue dream” nakładem portugalskiej oficyny Discos Extendes. Współtworzy ambientowy projekt studyjny i cykl wydarzeń Krajobrazy (wraz z jamaszką_FT), którego debiutancki album ukazał się w lipcu 2023.
Uczestnik Biurowej sceny ambientowej w ramach Elektroklub 9.

AARPS: projekt dźwiękowy Piotra Wojtczaka znanego również jako Kura. Jego twórczość początkowo inspirowana produkcjami klubowymi z czasem ewoluowała w zabawę formą i nieskrępowane konwencjami poszukiwanie poczucia bezczasu, efemerycznych zdarzeń i detalu w materii dźwiękowej — często przy pomocy improwizacji i dzięki szczęśliwym zbiegom okoliczności. Niegdyś regularny uczestnik licznych wydarzeń Biura Dźwięku Katowice. Występował m.in. na: Unsound, Sanatorium Dźwięku, Ars Independent, Fonomo, Nowa Muzyka, Mózg Festival, Boiler Room, Elektroklub. Jako DJ prezentuje szerokie spektrum muzyki, która inspiruje go na co dzień, nie ograniczając się do elektroniki, za to często zestawiając pozornie nieprzystające do siebie gatunki.
soundcloud.com/aarps
mixcloud.com/aarps
facebook.com/aaarps

JANURZ: Absolwent Gimnazjum nr 25 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Staszica w Sosnowcu. Wpółpracował z labelem MMODEMM, pełniąc rolę rezydenta przestrzeni Office du Pain na początku działalności labelu. Od lat współtworzy kolektyw Floppy Disk Records z Frankfurtu nad Menem. Ostatnio pozostaje pod wpływem inspiracji czynnikiem chłodniczym R32, stosowanym w pompach ciepła i znanym ze swojej neutralności w zakresie wpływu na środowisko naturalne. W bardziej konkretnym ujęciu oznacza to, że stara sb być chłodny jak to, niezależnie, czy sięga po płyty z zimną falą, czy jakieś inne.