Warsztaty BDK #3 Auto

data wpisu: 14.05.2016

Biuro Dźwięku Katowice zaprasza początkujących i doświadczonych twórców na warsztaty ekologii akustycznej, field recordingu oraz tworzenia wielokanałowej instalacji dźwiękowej pt. Auto!

Krzysztof Topolski aka Arszyn oraz kuratorzy BDK Piotr Ceglarek i Jan Dybała przeprowadzą z uczestnikami ćwiczenia ze słuchania i czyszczenia uszu inspirowane nurtem akustycznej ekologii, nagrania terenowe w plenerze oraz realizację instalacji dźwiękowej z ich wykorzystaniem. Wraz z uczestnikami przeanalizują zjawiska dźwiękowe w przestrzeni miasta Katowice generowane przez przemieszczające się źródła dźwięku i spróbują odtworzyć je w formie elektroakustycznej wielokanałowej instalacji dźwiękowej.

Krzysztof Topolski: „Auta, samochody, a właściwie dźwięki, które wydają stanowią bezspornie jeden z najsilniejszych symboli dźwiękowych (eng. sound mark) współczesnego miasta i całej zmotoryzowanej cywilizacji. Dźwięki silników oraz poruszania się samochodów, wydają się w mieście tak oczywiste, że aż banalne. Zazwyczaj mieszkańcy miast pytani o swój stosunek do samochodów, prezentują jednoznaczne nastawienie negatywne. Samochody i ich dźwięk wydają się przeszkadzać, nikt nie zachwyca się dźwiękami aut, nikt ich nie lubi, wszyscy woleliby się ich pozbyć.”

 

Wymagania od uczestników:
Część zadań realizowanych będzie bez użycia technologii. Do samodzielnej pracy niezbędny będzie laptop z oprogramowaniem do edycji audio. Mile widziany własny rejestrator.

Termin: 28–29.05.2016 r.
Prowadzenie: Krzysztof Topolski, Piotr Ceglarek i Jan Dybała
Miejsce: Katowice Miasto Ogrodów (s. 211, II p.),
Plac Sejmu Śląskiego 2, Katowice
oraz plener.

Zapraszamy!